Какво е решението на всекидневната дилема "Какво ще ядем?"

Един от най-трудните аспекти на студентския живот е решението на всекидневната дилема „Какво ще ядем?”.

 

Още по темата

Студентите, определено не са хората, които обичат да готвят и имат възможност да обикалят заведенията всеки ден. Те не търсят храна от ресторанти със звезди, нито пък обръщат голямо внимание на качеството на храната, особено в първите месеци от тяхното студентство когато са подложени на стрес

 

Оказва се, че в България най-обичаната храна на българските студенти са бургерите, а пицата заема почетното второ място, пише БГНЕС. В Испания обичат да си похапват морска храна - риби и скариди. Италианците, противно на очакванията, че студентите там похапват предимно пица и паста, масата посочи месо и зеленчуци.

 

Студентите във Великобритания и САЩ отговарят почти идентично - те предпочитат пържени храни - картофи, пиле и кренвирши.

 

В Украйна най-много харесват сандвичите, а на второ място се нареждат различните видове каши и супи. Индийците залагат на бял ориз, следван от месни деликатеси, като месо от индийски елен.

 

В Естония харесват да консумират ориз и други варива, след тях обаче на масата им често присъстват макаронените изделия. Японските студенти се хранят със супи и голямо количество водорасли.

 

Любопитен факт е, че от всички посочени страни, над 70% от анкетираните японски студенти, посочват, че си готвят и предпочитат храненето у дома. За разлика от Япония, в Индия, над 65% от анкетираните казват, че предпочитат да се хранят навън.

 

А ще поевтинеят ли полезните храни в България - гледайте във видеото: