„Петлите” се класираха за полуфинал на Европейското

Франция се класира за полуфиналите на Европейското първенство, след като разби с 5:2 Исландия на „Стад дьо Франс“ в последния четвъртфинален сблъсък, предаде Gong.bg.

Воденият от Дидие Дешан отбор постигна много убедителен успех, който бе подсигурен още през първото полувреме, когато „петлите“ реализираха четири попадения във вратата на Ханес Халдорсон.

Франция поведе още в 12-та минута, а в 20-та отбеляза втори гол. „Петлите” се разписаха и в 43-та и 45-ата минута. И така първото полувреме приключи с 4:0.

По темата

Исландия реализира почетно попадение в 56-та минута. Франция вкара гол в 59-та минута. Исландците все пак успяха да реализират втори гол в 83-та минута.

Двубоят между Франция и Исландия се превърна в най-резултатния на европейски финали от 2000 година насам.

Французите ще играят на полуфинала срещу Германия.

Повече спортни новини четете на Gong.bg

По време на UEFA EURO 2016 зрителите са свидетели на качествени футболни срещи, богата студийна програма с анализи и новини от горещите точки на първенството. Нова Броудкастинг Груп излъчва на живо 27 мача – по Нова и Diema, като  всеки от тях се предава паралелно и в каналите Diema Sport и Diema Sport 2 в HD качество.

Всички срещи ще бъдат споделени на живо и в euro2016.gong.bg.