Тимът надви Англия с 2:0

Най-тъжният мач на Световното първенство.

Така определят битката за третото място повечето специалисти и анализатори още от въвеждането ѝ на най-престижния футболен форум.

Националният отбор на Белгия спечели бронзовите медали на Световното първенство в Русия. „Червените дяволи“ се наложиха с 2:0 над Англия в малкия финал на турнира и по този начин записаха най-доброто си класиране на световни финали.

Франция и Хърватия в очакване на големия финал на Световното (ВИДЕО)

Предишното върхово постижение на белгийците бе четвъртото място през 1986 година. Англия пък за втори път в своята история ще завърши на четвърто място на Мондиал след 1990 година.

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

Франция - на финал на Световното! (ГАЛЕРИЯ)

ЧУДОТО ОТ 1994: Когато България надви Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Невероятните снимки на фотографа, който стана част от лудата хърватска радост

Тома Мюние откри резултата за Белгия още в 4-та минута при първата опасна атака в мача. Асистенцията за този негов гол беше на Насер Шадли.

Вторият гол беше на Еден Азар в 82-та минута.

Памела Андерсън се сгоди за футболист от Мондиала (СНИМКИ)

ХЪРВАТИЯ ПИШЕ ИСТОРИЯ: Балканците на финал с Франция (ОБЗОР)

Двамата селекционери изглежда не бяха подценили битката, защото са пуснали почти всичко най-добро, с което разполагат.