Той спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 20 км на първенството по биатлон в Минск

Красимир Анев спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 20 км на европейското първенство по биатлон в Минск (Беларус).

Българинът пропусна само една мишена в четирите стрелби и измина трасето за 53:18.1 минути, предаде gong.bg. Това е пъва титла в кариерата на Анев. Той допусна само една грешка при четирите си стрелби, кто това се оказа клюово за неговия успех.

"Най-накрая се преборих и за златото. Много съм щастлив от днешния ден. Много трудно състезание, много вятър, много тежък сняг - мокър, мек", каза специално за NOVA Красимир Анев.

На 3.7 секунди на второ място завърши Тарей Бьо (Норвегия) с три пропуснати мишени, а третото място зае друг норвежец Ендре Стрьомсхейм на 11.1 секунди с две грешки в стрелбата.

Източник: gong.bg

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.