Гостите коментираха и настроенията, свързани с временните комисии около Делян Пеевски и Иво Прокопиев

Анализаторът в „Галъп интернешънъл Болкан” проф. Михаил Константинов и политологът и преподавател Георги Проданов коментираха политическите бури около избора на регулатори, предложенията за таван на цените и за временните комисии около Делян Пеевски и Иво Прокопиев.

„Случващото се е несериозно. Да се говори за Делян Пеевски с такива ярост или ентусиазъм е странно. Отказвам да го обсъждам, не го разбирам. Освен това през последните часове се случиха такива събития на фона, на които нашето кокошкарство тук е смешно. Знаете, че се отива към среща на Тръмп и Путин. Категорично се върви към край на войната в Украйна. Това е събитието на света. Нашите работи с цените, които не се решават правилно дори, не са важни“, посочи проф. Константинов.

„Има един показател – паритет на покупателната способност, при нас той е два пъти по-нисък от германския. В него се включват не само цените в магазините, но и разни други неща, които на запад са много по-скъпи“, обясни професорът и уточни, че макар и бавно, България се движи в правилна посока.

„Възраждане“ и „ДПС-Ново начало“ влязоха във физически сблъсък в парламента (ВИДЕО)

„Темата около Делян Пеевски занимава парламента и медии втори ден. А можеше да се търси вариант за обясняване на дисбалансите в ценовото отношение. Виждаме хленчене, което не мисля, че е част от политиката, а по-скоро от тясно партийни интереси или лични фиксации“, заяви Проданов.

Според него има проблем с цените в магазините и това не е новина. „Нормално е избухването на някаква гражданска активност. Проблемът за мен е, че се подменя темата за волята на гражданите. Тези четири нестопански организации, които водят протеста всъщност са политически клуб, който съвпада с Федерацията на потребителите, Мая Манолова в новото ѝ амплоа“, смята той и добави, че това е „прикрита политическа класа, която се опитва да се възползва от ситуацията. 

Повече гледайте във видеото.

Редактор: Камена Георгиева