Тръмп изрази убеждение, че както Москва, така и Киев са решени да уредят конфликта в Украйна

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че разрешаването на конфликта в Украйна е „по-близо, отколкото хората осъзнават“ и че ще обсъди въпроса за Украйна по време на срещата на върха на НАТО в Турция, предаде Ройтерс.

Тръмп изрази убеждение, че както Москва, така и Киев са решени да уредят конфликта в Украйна.

Загинали и ранени при масираната руска атака срещу Киев (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Президентът Путин иска това да приключи. Казвам ви го много категорично“, заяви американският лидер, коментирайки ситуацията около Украйна в разговор с журналисти в Белия дом. Тръмп също така оцени високо телефонния разговор с Путин, проведен през уикенда. „Добър телефонен разговор“, заяви американският президент. "Той иска да сложи край на това. И Украйна иска да сложи край на това. И ние водим преговори“, каза Тръмп. 

"И Зеленски всъщност иска това да приключи сега“, заяви американският президент. „Ще отидем на срещата на върха на НАТО, и ще говорим там за това“, каза още Тръмп. „Мисля, че ще постигнем“, добави той.

Редактор: Никола Тунев
Източник: Владимир Арангелов, БТА

Добави ни в предпочитани източници в Google
tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking