Тази година нейни лауреати са три жени...
С концерт в норвежката столица бяха почетени тазгодишните носителки на Нобеловата награда за мир.
Тази година нейни лауреати са три жени - президентът на Либерия Елън Джонсън-Сърлийф, либейрийската активистка Лейма Гбоуи и активистката от Йемен Тауакул Карман.
Наградата им бе присъдена за ненасилствената им борба за сигурност на жените и за пълноправното им участие в изграждането на мира. Водещи на концерта бяха актрисите Хелън Мирън и Росарио Доусън.
По традиция, всяка година на 11 декември, в деня след церемонията по връчване на Нобеловите награди, се провежда концерт в чест на лауреатите.
Последвайте ни