Снимка: БТА
При първия трус край столицата пострадаха най-малко 37 души
Второ земетресение беше регистрирано в Япония в рамките на часове. Трусът е с магнитуд 5,9 и е станал във водите край северния японски остров Хокайдо.
Хипоцентърът на земетресението е бил на дълбочина 46 км, посочи Европейският средиземноморски сеизмологичен център. Към момента няма издадено предупреждение за цунами.
Силно земетресение с магнитуд 5,8 разлюля бреговете на Япония
Рано сутринта днес по японско време друг трус с предварителен магнитуд 5,9 разлюля източната част на страната, включително района на Токио. Стихията разтърси силно столицата и околностите ѝ, което задейства системите за ранно предупреждение, а жителите получиха известия на телефоните си. Съобщава се за най-малко 37 ранени при първия инцидент.
Според Японската метеорологична служба епицентърът на сутрешното земетресение е бил в южната част на префектура Ибараки, на дълбочина 70 километра. Геоложката служба на САЩ първоначално оцени магнитуда му на 5,8.
Редактор: Мария БарабашкаПоследвайте ни