
Снимка; Getty Images
Градоначалникът призна за случаи на тормоз
Кметът на датската столица Копенхаген, Франк Йенсен, подаде оставка, след като призна причастност към няколко случая на сексуален тормоз, съобщава БТА. Йенсен, който ще подаде оставка и като депутат от Датската социалдемократическа партия, заема длъжността кмет на Копенхаген от 2010 година.
СЛЕД СЕКССКАНДАЛА: Британският филмов институт отне членството на Уайнстийн
Оставката му беше обявена, след като две жени, една от които наета от социалдемократите, разказаха, че са станали обект на сексуален тормоз от страна на Йенсен през 2012 и 2017 г., в статия, публикувана в петък от ежедневника "Юландс постен". И двата инцидента са станали по време на обществени прояви и са свързани с физически контакт, упражнен върху двете жени против волята им.
В пост във Facebook Йенсен заяви, че той е бил част от "вредна" и "стара" култура в социалдемократическата партия. "Бих искал да се извиня на всички жени, които съм обидил", каза на пресконференция Йенсен.
Редактор: Станимира Шикова
Последвайте ни