Докъде е стигнала България в новостите

Иновативното изкуство няма рамки. При него се наблюдават  различни връзки между изкуство и наука или между жанрове, които се правят за първи път. „Съвременното изкуство може да има традиционна форма, докато иновацията в изкуството, е по-скоро свързана с откритие на новости, нови жанрове, нови стилове”, обясни Михаела Добрева, преподавател по компютърна анимация.

Всеки артист може да създава иновативно изкуство. „Има неща, които са по-непрофесионални и със сигурност познанието е важно, за да може човек да тръгне от това, което вече е направено, защото много неща вече са постигнати”, допълни Михаела Добрева.

Примери за иновативно изкуство може да видим в „Топлоцентрала”. „Тук в различните зали и галерията се излагат пърформанси и смесени събития, изложби, концерти, които показват широк спектър от произведения, които нямат конкретна форма. Програмата е богата и човек не знае на какво ще попадне”, уточни преподавателката.

Експериментите изискват много време и труд. „Това е луксозно начинание. От тази гледна точка в България се намира много малко пространство за това. Има малко събития само с фокус иновация в изкуството”, обясни още Михаела Добрева.

Повече гледайте във видеото.

Новините на NOVA - в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Редактор: Вероника Димитрова