Татяна Йорданова
Татяна Йорданова е репортер в екипа на „Здравей, България“ от 2023 г. В рубриката си „Високо напрежение“ тя показва къде са системните проблеми в държавата, които и косвено, и директно засягат всеки човек в обществото. Във фокуса на разследванията ѝ попадат нередности, които системата е неглижирала и продължава да неглижира. Широко затворените очи на служители в различните институции и приспаната съвест на някои нива в администрацията често са обект на нейните журналистически разследвания. Годишните награди на Нова телевизия през 2024 г. отличават Татяна Йорданова като „Автор на рубрика на годината“.
Татяна започва кариерата си в новините на БНТ през 2018-та година, а след разследванията си получава редица журналистически награди. Многократен носител е на признанието „Журналист- надежда“, връчвано от Гражданска инициатива „Валя Крушкина“. През 2022 г. печели голямата награда в журналистическия конкурс „Даниела Сеизова – В името на живота“, а през 2023 г. получава специалното отличие на Съюза на българските журналисти за журналистическо разследване, което показва нередности в изборния процес.
Email: tatyana.yordanova@ntv.bg
Статии
-
05 мар 2025Сигнал за опасна пешеходна пътека: Родители изпращат със страх децата си на училище
За какви допълнителни мерки за обезопасяване и контрол настояват жители на кв. „Княжево” в София
-
28 фев 2025След разследване на NOVA: Още сигнали от чужденци, изгубили имотите си у нас заради фалшиви сделки
Потърпевши са англичани, руснаци, белгийци, кипърци и ирландци
-
21 фев 2025Обрат: Младеж, прегазил жена на пешеходна пътека в Пловдив, няма да лежи в затвора
Веселин Тачев имал стаж зад волана само 3 месеца
-
14 фев 2025Историите на обречени да бъдат родители, без да виждат децата си
Татяна Йорданова разказва в рубриката „Високо напрежение“
-
31 ян 2025„Български капан”: Чужденци губят имотите си у нас, без дори да разберат
Двама англичани се оказаха длъжници на нашенска фирма заради фалшиви фактури
-
24 ян 2025Новата измама в WhatsАpp: Фалшиво постановление с името на бивш ръководител на полицията
Според инспектор Златка Падинкова един от знаците, че съобщението е фалшиво е, че текстът е изписан неграмотно
-
21 ян 2025Стефани Иванова: Бащата на децата ми ме изкара наркоманка и алкохоличка, за да ми ги отнемат
Участничката в шестия сезон на Hell’s Kitchen Bulgaria твърди, че е била жертва на системен физически и психически тормоз
-
20 ян 2025Откриха 10 000 лева в дома на наркодилъра, заловен в момент на сделка
Продавачът и купувачът на наркотичните вещества са известни на полицията
-
17 ян 2025Как, без да подозирате, телефонният ви номер може да бъде използван за измами
Вижте как работи схемата
-
10 ян 2025Заплахи с пистолет: Съседи се оплакват от постоянен тормоз от психично болен мъж
Случаят е от столичен квартал
-
07 ян 2025Футболистът на ЦСКА за мъжа, който го намушка: Не беше само пиян, но и под влиянието на наркотици
„Намушка Антон зад гърба на Георги. Не видяхме, че носи оръжие“, обясни очевидец
-
31 дек 2024Засилени мерки за сигурност преди празничния концерт в София (КАРТА)
Какво трябва да знаят хората, които планират да посрещнат 2025-а на площад „Княз Александър I“
-
27 дек 2024Защо повече от година няма присъда за смъртта на жена след фатална катастрофа
Семейството и близките на загиналата над 14 месеца чакат комплексна съдебна експертиза
-
-
25 дек 2024Емблематични паметници в София осъмнаха с коледни подаръци
Кой стои зад необичайната инициатива, която радва столичани