Изпълнителният директор на компанията "Линднер Груп" Хелмут Ланг каза, че общите инвестиции на компанията за Парк Лозен възлизат на най-малко 300 млн. лв

Нов техпарк се строи в София. Инвеститорите са "Линднер Груп" от Германия. "Днес съм тук за първата копка на част от "Residential Park Lozen". Отбелязваме началото на училище, което строим там", съобщи изпълнителният директор на "Линднер Груп" Хелмут Ланг в ефира на предаването "РеВизия" по NOVA NEWS. 

Той подчерта, че общите инвестиции на компанията за Парк Лозен възлизат на най-малко 300 млн. лв. Те включват жилищна част, голямо пространство с културни и образователни пространства и модерен техпарк с офис помещения за технологични компании.

Шеф Манчев: Въпреки по-ниското ДДС печалбата на ресторантьорите намалява

"Колко работни места ще се създадат е трудно да се каже в момента, но мога да направя връзка с Бизнес парка, който построихме в София преди години. Там се създадоха 10 хил. работни места", каза Ланг. 

По думите му Парк Лозен ще се различава от другите в желанието на фирмата да направи нещо сходно с моделите на Google кампусите. "Първо ще се постараем да влязат само технологични компании. Ние, като компания инвестираме в start up проекти, специализираме в такива, занимаващи се с дейности, близки до основния ни бизнес - строителството", добави той. 

Той коментира още и новия закон за отопление на домакниствата. "Със сигурност избързахме в Германия. Знаете какво се случва през последните две години – казвам Ви моето лично мнение – като затворихме всички електроцентрали, всички ядрени централи. Може би знаете за новия закон за отопление за домакинствата – че трябва да сменят възможно най-скоро отоплителните си уреди", каза още Ланг във връзка с плановете на Германия да затвори въглищните си централи.

"Затваряме ядрени централи без реална надеждна алтернатива. Зелената енергия е добър бизнес, несъмнено, трябва да се развива, но не е готов. Към този момент, вчера май беше, правителството ни проведе разговори с френското правителство, защото французите искат да направят атомната енергия зелена енергия, и то имат интерес, защото е много разпространена, а Германия не иска. Тук има огромен конфликт. И на европейско равнище няма смисъл една държава, т.е. Германия, да бърза да изпреварва, пренебрегвайки всичко останало, което води до проблеми, започващи сега – с французите например – които ще продължат", допълни той

Целия разговор гледайте във видеото.