Здравейте, Виктор и Ани. Пиша ви от Русе. Много ви харесвам и почти не пропускам сутрините с вас.

 

Искам да съобщя, за нередност, която не е само в нашата част на града. Аз живея в кв. Новата Махала и до нас косачки все още не са стигали. Така е всяка година. Тревите тук са "необезпокоявани" и след толкова много дъждове са по 1м дори и повече. В началото на квартала ни се намират Старите градски порти, от където са и снимките - където тревата е огромна, в близост е и детската площадка. Не можем да си водим децата, защото е пълно с комари и кърлежи. Имаше отговор от кмета ни, във Фейсбук страницата му, за многото оплаквания и запитвания ДО КОГА ТАКА? И отговорът беше, че до 25.06.2014 г. най-късно, проблемът с неокосените треви, с пръскането срещу комари ще бъде решен.

 

ДА, но днес вече сме 7.07.2014 и косачки в нашия квартал НЕ СА МИНАВАЛИ,НЕ СЪМ СИГУРНА ДОРИ ДАЛИ Е ПРЪСКАНО СРЕЩУ КОМАРИ. А и да е,какъв е смисалът, след като тревните площи са по 1м. Това ли заслужаваме ние, хората, които си плащаме данъци, такси и всичко редовно? Улиците ни са с дупки, една до друга, зимата след някой огромен сняг. Снегорин минава след 1 седмица, ако не и повече. За съжаление сме се научили да се справя ме сами срещу нередностите.