По последни данни жертвите там са 4, а ранените 15 души

Франция изразява солидарност със семействата на загиналите и с целия шведски народ, отбеляза Оланд, като подчерта, че борбата с тероризма трябва да бъде приоритетно направление на европейското сътрудничество, информира "Асошиейтед прес", цитирана от БТА.

По темата

"Франция скърби заедно с Швеция заради терористичния акт в Стокхолм", каза днес президентът на Франция Франсоа Оланд. 

Кметицата на Париж Ан Идалго съобщи, че днес в полунощ светлините на Айфеловата кула ще бъдат изгасени в памет на жертвите и в знак на съчувствие с пострадалите в Стокхолм. Тя изрази съболезнования на кмета на шведската столица Карин Вангард "в този труден час". 

Лондон "е заедно със Стокхолм, а лондончани са редом с жителите на Стокхолм", каза кметът на британската столица Садик Хан след терористичната атака в центъра на шведската столица.

"Лондончани добре познават страданието от безсмисления тероризъм", каза той само две седмици след като при подобна терористична атака край парламента в Лондон загинаха петима души, а десетки бяха ранени. "Ние споделяме обща решимост с жителите на Стокхолм, че никога няма да позволим на терористите да успеят", се казва в специална декларация на Хан, цитирана от ДПА. 

Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш осъжда терористичния акт в Стокхолм и се надява, че неговите организатори ще понесат отговорност, каза пред журналисти в Ню Йорк днес неговият говорител Стефан Дюжарик, цитиран от ТАСС. От името на Гутериш той изрази съчувствия на семействата на жертвите и пожела скорошно оздравяване на ранените. 

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.

 

 

Редактор: