Лидерът на ГЕРБ е най-възрастният професионален футболист в България и трети в света

Бившият министър-председател на България Бойко Борисов направи своя официален дебют в професионалния футбол при равенството на своя тим „Витоша” Бистрица с „Раковски” в „Б” група.

Мачът завърши при резултат 0:0, като Борисов започна като титуляр и остана на терена до 54-ата минута, когато беше заменен.

С това лидерът на ГЕРБ счупи рекорда за най-възрастен играч в професионалната лига („А” и „Б” група) в България на 54-годишна възраст. Освен рекорда в България, Борисов стана и третият най-възрастен играч в световната листа на професионални футболисти.

Първи в класацията е Салватор Рейес, който се появява на терена само за няколко минути за „Чивас” Гуадалахара в Мексико през 2008 г. Тогава той е на 71 години.

Втори в класацията е бразилецът Педро Рибейро Лима, който дори вкарва първия си гол в професионалния футбол на 58 години.