Мохамад Багер Галибаф се завърна в Техеран след преговорите в Швейцария

Иранският главен преговарящ и председател на парламента на Иран Мохамад Багер Галибаф заяви, че Ормузкият проток никога няма да се върне към положението отпреди войната и  управлението му ще бъде осъществявано от Иран в съответствие с международното право, съобщи иранската новинарска агенция ИРНА. 

При завръщането си от преговорите в Швейцария Галибаф каза, че неотдавнашното споразумение между Иран и САЩ е довело до съществена промяна в ситуацията около стратегическия морски път.

Посланикът на Иран в Москва: Гарантираме безопасно преминаване през Ормузкия проток

"Всички трябва да знаят, че управлението на Ормузкия проток никога няма да бъде такова, каквото беше преди войната", заяви Галибаф в интервю за ирански медии.

Той подчерта, че Иран ще спазва международните правила и разпоредби, но ще поеме управлението на протока. 

Редактор: Станимира Шикова
Източник: Габриела Иванова, БТА
tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking