Европейската шампионка на 100 m печели анкетата за рекорден път

Европейската шампионка на 100 м Ивет Лалова е Атлет №1 на България за 2012 г. Спринтьорката спечели за рекорден четвърти път анкетата на списание "Атлетика", която се проведе за 15-та поредна година. В тазгодишния вот са участвали 31 спортни журналисти, които следят отблизо българската атлетика.

Преди гласуването четирима състезатели имаха по три първи места в анкетата – Петър Дачев, Тереза Маринова, Ивет Лалова и Ваня Стамболова. Лалова и Стамболова бяха лидерки сред номинираните през тази година, като през миналата двете също заеха първите две места, но тогава спечели Стамболова.

През 2012 г. Лалова бе в отлична форма в трите най-отговорни състезания за годината. На Световното първенство в зала в Истанбул Ивет бе единствената европейка във финала на 60 м. На първенството на стария континент в Хелзинки тя стана първата българка европейска шампионка на 100 м, а на Олимпийските игри в Лондон достигна до полуфиналите на 100 и 200 м.

Във вота на списанието Ивет бе избрана единодушно за номер едно и събра максималния брой точки - 310. Тоест всички гласували са поставили Ивет на първо място в своите класации.