Без изненади в останалите 1/8-финали в турнира

Отборът на Славия победи като домакин с 3:0 "Ботев" /ПД/ в осминафинален двубой за Купата на България. "Белите" постигнаха изразителния успех в дебюта на Велислав Вуцов начело на тима и са на прага да елиминират своя съперник преди реванша в Пловдив.

Славия поведе с гол с глава на Живко Желев в 14-та минута, а малко преди почивката Петър Димитров бе точен отново, но от положение на засада. В 66-та минута, домакините останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Желев, но въпреки това, прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на Петър Димитров, донесе второто му попадение в мача и категоричния успех на "белите".

На малка крачка от следващата фаза е и състава на ЦСКА, който победи с 2:0 като гост "Чавдар" /Етрополе/. Головете за "червените" реализираха Мишел Платини и Абел Анисе.