Както и обувки за прасета...
Малцина знаят, че столичния квартал \"Факултета\" носи името си заради първия Агрономически институт открит у нас през далечната 1982 година. В него се помещава единственият земеделски музей у нас.
Въпреки, че съществува от 55 години, Националният земеделски музей е непознат за повечето от нас. А в него се съхраняват уникални експонати.
Годината е 1928-ма. Научен експеримент в Царската зоологическа градина създава свирепо създание.
Зад тази вратите на музея се крие скелет на хибрид между крава и тибетски як. Той е единствен в България, а може би и в света. Животното е било толкова зло, че е нападнало и убило гледача си.
Заради това се налага да го застрелят. След това лично цар Борис III дарява животното на Скотовъдния институт. А за да разберете колко огромно е било, сравнете размерите на обикновен тибетски як и родопско говедо.
Смята се, че най-старата овца в света е живяла в Австралия цели 23 години. Така поне твърди книгата рекордите на Гинес. Оказва се, че информацията не е вярна. У нас има рекордьор, живял с една година повече. Тя е от село Владимирово. Стопанинът й толкова я обичал, че след опадането на зъбите й, я хранил с попара.
Експонат на каракулска овца, от която се добива най-скъпата кожа в света. Както и специален аксесоар - обувки за прасета.
Последвайте ни