Това е първият открит в Антарктида кит, адаптиран към морския живот.
Аржентински учени обявиха, че в Антарктида са открили най-старата вкаменелост от кит. Според изследванията им, той е живял преди 49 милиона години. Огромното животно, чиито останки са намерени, е предшественик на китовете, които днес обитават океаните.
Учените от Проекта за палеонтология на гръбначните в Антарктическия институт твърдят, че това е първият открит в Антарктида кит, адаптиран към морския живот. Останките, които са челюст и зъби, са от примитивно животно, предшественик на съвременните китове и делфини. Вкаменелостите все още са подложени на изследвания и реставрация, затова учените разпространиха единствено техни снимки.
Изследователите се надяват, че находката ще им помогне да установят как видът е еволюирал. Китът е живял край остров Марамбио край бреговете на североизточната част на Антарктида.
В момента в района има военна база, която се използва и като научен център. Там са били намерени също останките на два динозавъра, няколко праисторически влечуги и скелет на гигантски пингвин.