Коментар на Даниел Стефанов и Александър Христов

Живеем в държавата на фалша, защото и в записите, и в чатовете стои история, която не се вижда и всичко останало е въпрос на интерпретация. Те могат да бъдат използвани в различни ситуации, по различен начин. Не трябва да се предполага, че политици от различни противоречащи си сили не бива да разговарят помежду си. Това каза пиар експертът Александър Христов в студиото на „Твоят ден” по NOVA NEWS.

Политологът Даниел Стефанов заяви, че „масовата фиксация върху всяко нещо, което Пеевски направи или каже, толкова много му помага, че като резултат виждаме нарастването на неговото автентично влияние в някои региони на страната”. „Няма да се изненадам, ако на следващи избори „ДПС-Ново начало” се качи нагоре в класацията на избирателите”, допълни той.

Кирил Петков: Андрей Цеков е получил заплаха, че ако продължава да се споменава името на Иван Мирински, ще има проблеми

По повод чатовете между Делян Пеевски и Андрей Цеков той посочи, че двете политически формации са били в управленска коалиция по това време. И допълни, че ПП-ДБ трябва да обяснят какво се е променило от момента на съвместно управление с Пеевски и сега, когато го обявяват за „архивраг”.

Стефанов коментира още, че ПП-ДБ е загубила 300 хиляди гласа не заради Пеевски и Борисов, а защото управлението е било крайно неуспешно.

Христов смята, че поведението в стил днес си партнират с едни, утре са против тях – трябва да бъде обяснявано. „Свръхдемонизацията на Пеевски играе в негова полза. И тези, които най-много допринасят за това, са ПП-ДБ”, каза още той.

Пеевски: Андрей Цеков сам ме търсеше за срещи в кабинета ми

Войната по пътищата

Христов каза, че темата със състоянието на пътищата е поредната, по която политическите сили се опитват да извлекат някакви ползи – и управляващите, и опозицията. „Грозно е да се използва човешка трагедия за политически цели. Общественото напрежение все още е достатъчно високо”, каза още той.

Стефанов посочи, че по темата за войната на пътя няма системен подход на работа и дори в АПИ липсва приоритизиране.

Целия разговор гледайте във видеото.

Редактор: Цветина Петрова