Ще продължим да търсим подкрепа от всички, няма да се поддадем на натиск и шантаж, заяви Атанас Зафиров
Коалиция „БСП – Обединена левица“ застана категорично зад правителството в навечерието на обсъжданията за втория вот на недоверие - на тема корупция.
Втори вот на недоверие: Искането за оставката на кабинета "Желязков" този път е на тема корупция
"Категорично заставаме зад усилията на правителството да върне нормалността и да спре политическата вакханалия. Вотът на недоверие не е просто и само атака срещу правителството, а е целенасочен опит за блокиране на работата на държавата и за връщане на хаоса. Вотът на недоверие не е контрол, а саботаж. Не сме променяли позицията си - подкрепяме правителството от самото начало. Ще продължим да търсим подкрепа от всички, няма да се поддадем на натиск и шантаж. Отворихме чекмеджета, в които с години стояха проекти, решения и възможности, затрупани от бездействие или скрити умишлено", заяви още Атанас Зафиров.
По думите му опозицията в парламента предлага срив, без идеи и алтернативи. "Тя цели да спре възстановяването на държавността. Това е удар и по стратегическия път на България, за да се върне страната в периферията, където дълго се намирахме. „БСП – Обединена левица“ няма да бъде част от този сценарий, ще отстояваме посоката си и ще защитаваме стабилността, а не интересите заради политическата сметка. Държавата ще остане на крака, има нужда от ред, спокойствие и ясно регламентирано управление, а не от институционална криза", заяви още Зафиров.
На 10 април политическа партия МЕЧ внесе втория вот на недоверие към кабинета „Желязков” - на тема корупция. Председателят на партията Радостин Василев събра необходимите подписи на депутатите от „Величие” и „Възраждане” и депозира вота в Народното събрание. Трите партии имат само 54 гласа, а нито една от останалите формации в опозиция не заяви подкрепа. От ПП-ДБ заявиха, че ще внесат собствен вот на недоверие, след като излезе докладът за еврото.
Преди няколко дни правителството оцеля след първия вот на недоверие срещу него. Той беше внесен от „Възраждане” и подкрепен от депутатите от „Величие” и МЕЧ. Мотивът беше системен провал на кабинета във външната политика. Едва 54 народни представители гласуваха „за”, а 150 бяха „против”.
Редактор: Цветина ПетковаПоследвайте ни