Темата коментира в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” психологът Росен Йорданов

„Навремето имаше повече инструментална агресия за постигане на цел. Не се предприемаше, за да накараш жертвата да страда, а за да доминираш, да му вземеш нещо. В съвременното общество агресията на децата стана повече враждебна. Онази агресия, която е насочена към причиняване на страдания”. Това коментира предаването „Офанзива с Любо Огнянов” психологът Росен Йорданов, чиято кариера в огромната си част е преминала в МВР.

Преди 10-ина години е имало изследване, което е показало, че нараства индиректната агресия.

„Това са осмиването, окарикатуряване, унижението, което може да предизвикаш”, смята психологът. „Тийнейджърите са особено чувствителни, трудно балансират между самоконтрол и желанията си”, коментира Йорданов.

Конкретно за убийството в Хасково, той смята, че има много детайли, които трябва да бъдат уточнени.

„Може да се окаже, че това престъпление е по-сложно, отколкото беше представено. Много се съмнявам в първоначалната версия, която беше лансирана, че просто двамата са се видели, скарали са се и той я удушил. Първо има помощно средство -  въже, второ - има запустяла сграда. В случая се касае повече за кумулативен афект, тоест имало е предистория, натрупване на напрежение, което трябва да е било забелязано от околните”, смята психологът.

Той заяви още, че директорът на ОДМВР-Хасково се е държал „непрофесионално”.

„Той трябва да послужи като пример за всички ръководители в МВР, че не може просто да си приказваш ей така. МВР-директорът е лицето, когато той сгреши – греши цялата система.  Вижда се, че всички се нахвърлиха върху цялата система. Аз съм сигурен, че там има достатъчно хора, които са си свършили добре работата. Но не можеш да излизаш и да даваш приоритет на една версия, защото за да кажеш подобно нещо, ти трябва да си абсолютно сигурен къде се намира изчезналото лице”, коментира Росен Йорданов.

Целия разговор гледайте във видеото.