Клипът е гледан близо 700 хиляди пъти в официалните канали на „Вирджиния Рекърдс” в платформите за видео споделяне

Месец и половина след премиерата му новият сингъл на Моисей с участието на Жана Бергендорф „Време” продължава да е лидер в официалната класация на най-излъчваните български песни в радио и телевизионния ефир Top 100 Airplay Bulgarian Music Only. В края на октомври „Време” дебютира на пето място, а седем дни по-късно се изкачи до върха, което го прави един от най-бързо оглавилите класацията сингли. 

 

През първото денонощие след ексклузивната си онлайн премиера видеото към песента надхвърли 50 хиляди гледания и беше на челна позиция в чарта Топ БГ Музика на Vbox7 в продължение на седем дни. До момента клипът е гледан близо 700 хиляди пъти в официалните канали на „Вирджиния Рекърдс” в платформите за видео споделяне.

 

Самият Моисей е съавтор на музиката и лиричния текст на „Време” заедно с бийтмейкъра Александър Корабов, по-известен с псевдонима Бате Сашо. Двамата създават песента буквално на един дъх, а впоследствие работят по аранжимента с Pavell и националния шампион по бийтбокс Искрен Тончев-Искрата. От самото начало Моисей и продуцентите му са единодушни, че това е най-подходящото звучене за общ проект с Жана, с която изпълнителят е не само колега, но и близък приятел. 

 

За снимките на видеото екипът се доверява на режисьора Павлин Иванов-Bashmotion, чиято концепция е колкото семпла, толкова и провокативна. В един от кадрите участва и синът на Жана, малкият Леон, но не лицето, а само ръцете му имат „роля” в сценария. Ръцете на възрастния мъж в същата сцена пък принадлежат на бивш военен от авиацията. Другият мъжки персонаж също не е професионален актьор, а специалист по промишлен дизайн. По идея на режисьора героинята на Жана е превърната в творба на японското изкуство на връзване с въже шибари (или кинбаку) – техника, която за първи път се използва в български музикален клип. Шибари се базира на древното бойно изкуство ходжуджуцу, в което се е практикувало задържане на военнопленници с въже между XV и XVII век.  

 

За визията на артистите се е погрижил гримьорът Слав, а стилист е Антония Йорданова.