Снимка: Георги Димитров, NOVA
Над 8000 души заедно съпреживяха историята за живота на обичания български футболист Георги Аспарухов – Гунди
Вчера, 9 октомври, в зала „Арена София“ се проведе гала премиерата на филма „Гунди – Легенда за любовта“. Събитието отвори нова страница в българското кино, събирайки 8000 души, които заедно съпреживяха историята за живота на обичания български футболист Георги Аспарухов – Гунди. Филмът се излъчи на мащабен 30-метров екран, най-големият създаван у нас, с цел прожекцията да бъде още по-завладяваща и да потопи зрителите максимално в историята на един от най-обичаните българи. Сред специалните гости на прожекцията бяха съпругата на Георги Аспарухов – Величка Маркова и синът им Андрей Аспарухов, които допуснаха цяла България „у дома“, както самата госпожа Маркова се изрази пред изпълнената с публика зала „Арена София“.
ГАЛЕРИЯ: Снимки от гала премиерата „Гунди – Легенда за любовта“ вижте тук
„Благодаря на Величка Маркова за живота и за това, че ни позволи ние да се докоснем до него“, сподели Александра Свиленова.
Събитието посрещна над 1000 специални гости, сред които президентът Румен Радев, Илияна Раева, Наско Сираков, Александра Богданска, Диляна Попова, Виктор Стоянов, Наум Шопов, Евгения Джаферович, Ники Михайлов и Николета Лозанова, Графа и още много други. По бляскавия син килим премина и екипът на продукцията, начело с продуцентите на филма Иван Христов и Андрей Арнаудов, режисьорът Димитър Димитров, операторът Борис Славков, сценаристът Емил Бонев, както и целият актьорски състав Павел Иванов, Александра Свиленова, Димитър Маринов, Параскева Джукелова, Пенко Господинов, Емил Марков, Биляна Петринска, Александра Костова, Димитър Николов, Николай Урумов, Марио Василев, Дарина Радева, Мина Каукова, Даниел Върбанов, Владислав Карамфилов – Въргала, Владимир Люцканов и много други.
Премиерата отчете и рекорд в медийните акредитации и заявки за отразяване, като я направи най-обсъжданото събитие за последните 24 часа в България според данните на Google
„Искам да благодаря на Иван и Андрей, които написаха нова страница в българското кино. Благодаря на целия екип и актьорски състав, които дадоха всичко от себе си. Вие заслужавате още много голямо кино, защото талантът ви е ненадминат.“, каза Димитър Димитров.
“Този празник на любовта нямаше да го има без Иван и Андрей! Благодаря от сърце и душа на тях и целия екип на филма. Покланям се на Георги Аспарухов, когото обичам от дете! Покланям се и на всички Вас, защото споделяме една и съща любов към Георги Аспарухов - Гунди! Лита, Андрей тази любов е за вас!”, допълни Емил Бонев.
„Гунди – Легенда за любовта“ тръгва в киносалоните в цялата страна на 18 октомври. Преди това предстои гала премиерата в Пловдив в зала „Сила“ на 11 октомври. Последни билети могат да бъдат закупени в мрежата на Eventim.bg и Urbo.
Подробности за „Гунди – Легенда за любовта“ може да следите в официалните профили на продукцията:
Допълнителна информация:
Филмът е продукция на „Междинна станция“ с продуценти Иван Христов и Андрей Арнаудов, а изпълнителен продуцент е Васил Булянски. Проектът се реализира с изключителната подкрепа на Sesame, Захарни заводи, Pumа, както и копродуцентите Immerse FX (Visual Effects Studio), чието дело са всички специални ефекти в проекта. Филмът се осъществява и благодарение на Национален филмов център. Важна подкрепа оказаха още Rubella Beauty, както и партньорите от Agressia и Стил 99, които се погрижиха за костюмите. Филмът беше заснет и с любезното съдействие на БДЖ, а за техническото обезпечаване продукцията разчиташе на Pro Cinema rental. Ключова рекламна подкрепа оказаха партньорите от Metropolis, Idea Comm и Metroreklama. Съществена роля във филма изиграха и партньорите от Парк хотел „Санкт Петербург“, Хотел „Тримонциум", White Water Bulgaria, Coffee Spot, Международен Панаир Пловдив - International Fair Plovdiv, St. Sofia Golf Club & Spa. Ексклузивен медиен партньор на продукцията е Нова Броудкастинг Груп. Основен медия партньор е БГ Радио. Разпространява NO BLINK FILM.
Павел Иванов, в ролята на Гунди
Павел Иванов е един от най-нашумелите и разпознаваеми български актьори. Завършва НАТФИЗ през 2016 година при ненадминатия Стефан Данаилов, но още през 2014 става част от трупата на Народен театър „Иван Вазов“, където играе главни роли в едни от най-касовите спектакли. През 2016 година името му добива популярност и в телевизията, благодарение на сериала ,,Полицаите от края на града”. Следват участия и в други телевизионни формати, последният от които е ситкомът „Татковци“. Успоредно с тези театрални, телевизионни и кино ангажименти Павел Иванов обикаля страната и Европа с пътуващи спектакли.
Александра Свиленова, в ролята на Лита
Александра Свиленова е новоизгряващ талант, който ще изиграе една от централните и ключови главни роли във филма – тази на Величка Маркова – Лита, съпругата, най-голяма любов и вдъхновение за Гунди. Това е първата голяма роля в киното за актрисата, която учи „Актьорско майсторско за драматичен театър“ в класа на проф. д-р Ивайло Христов. Александра участва още в представлението на Учебен театър НАТФИЗ: „Диканка - резултати от уъркшоп" с режисьори Мартин Киселов и Ева Данаилова, постановката „Опасни връзки“ с режисьор Станка Калчева, както и в „Недовършена пиеса за механичен нож" под режисурата на Ованес Торосян.
Димитър Димитров, режисьор
Димитър Димитров е добре познат на зрителите като режисьор на популярните сериали „Отдел издирване“, „Дяволското гърло“, „Откраднат живот“, „Връзки“, „Дървото на живота“, „Съни Бийч“, „Мен не ме мислете“ и още много други. Дебютът си в игралното кино прави на 27 години с филма „Събирач на трупове“, който участва в селекцията на редица престижни международни фестивали. Има опит още в късометражно и документално кино.
Борис Славков, оператор
Операторското майсторство на филма е в ръцете на Борис Славков. Работил по сериалите „Войната на буквите“, „Отдел издирване“, „Откраднат живот“, „Дяволското гърло“, „Съни бийч“, „Мен не ме мислете“, както и по филмите „Шекспир като улично куче“, „Всичко, което тя написа“, „Събирач на трупове“.
Емил Бонев, сценарист
В сърцето на проекта и негов сценарист е Емил Бонев. След завършването си във ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов“, специалност „Актьорско майсторство за драматичен театър“, Емил Бонев има 60 роли и национални награди. Автор е на пиесите „Морска сол“, „Пакетче семки“, „Покер“, „Кантон 117“, „$910“, играни с успех в страната и чужбина. Драматургичен консултант и диалогист е на филма „Пазачът на мъртвите“ на Илиян Симеонов и сценарист на лентите „Прогноза“ на Зорница София и „Засукан свят“ на Мариус Куркински. Като главен сценарист Емил Бонев се подписва под сериалите „Морска сол“, „Недадените“ и „Скъпи наследници“. Режисьор е на десетки спектакли, между които „Гнездо на ангели“ в Драматичен театър „Николай Масалитинов“ - Пловдив", „Мъжка задушница“ в Драматичен театър „Сава Огнянов“ - Русе, „Бонбон“ в Народен театър „Иван Вазов“, „Сюрприз“ на Младежки театър „Николай Бинев“, „Чиничита“ и „Убийство без убийство" в Театър 199 – „Валентин Стойчев".
NOVA е медиен партньор на събитието.
Редактор: Райна Аврамова