Джетър и Мерит с рекорди на турнира

Общо 17 носители на златни олимпийски медали взеха участие в 12-тия за годината турнир от Диамантената лига по лека атлетика. Сред тях бе и шампионката на 100 m Шели-Ан Фрейзър Прайс (JAM), която този път обаче бе победена от Кармелита Джетър (USA). Американката финишира за 10.81, което е и нов рекорд на турнира. Ново върхово постижение на стадиона в Бирмингам записа и Ариес Мерит (USA). Олимпийският шампион на 110 m с препятствия спря измервателната уредба на 12.95. В спринта на 200 m за мъже Никел Ашмийд (JAM) победи Тайсън Гей (USA). Представителят на Ямайка записа резултат от 20.12, докато Гей финишира за 20.21. Звездата на домакините в дългите бягания Мо Фара (GBR) отново зарадва своите фенове. Олимпийският шампион на 5000 и 10 000 m, този път спечели нетрадиционото бягане на 2 мили (3218 m). Той постигна резултат от 8:27.24. Още една победа за Великобритания донесе Роби Грабарс (GBR) в Скока на височина. С преодолени 2.32 m бронзовият медалист от Лондон 2012 победи олимпийския шампион Иван Ухов (RUS). Въпреки, че през сезона има 2.39 m този път руснакът скочи едва 2.28 m. Следващият турнир от Диамантената лига по лека атлетика е първият финал в Цюрих. Надпреварата, в която се очаква да стартира и Ивет Лалова е на 30 август от 21:00 ч. и ще бъде излъчена на живо по NOVA SPORT.