След страхотни отигравания и много драма българинът напусна "Уимбълдън"

Още по темата

След три часа на Централния корт в Лондон Григор Димитров загуби от Новак Джокович.

Десет минути след началото на първия сет Димитров и Джокович играят при резултат с 2:2 гейма, след като до момента двамата тенисисти печелят подаванията си. Сърбинът направи пробив в петия гейм и вече води с 3:2 гейма.

Сред зрителите на мача е Мария Шарапова, която при излизането си на трибуните поздрави родителите и мениджъра на Григор.

Джокович затвърждава пробива и резултатът вече е 4:2 в негова полза. Григор Димитров спечели подаването си в седмия гейм на първия сет и намали изоставането си от Ноле на 3:4. Двамата тенисисти спечелиха своите сервис геймове и резултът в първата част вече е 4:5.

Димитров загуби първия сет срещу Новак Джокович след 4:6, заради допуснатия едниствен пробив до момента.

Григор Димитров взе подаването си в началото на втория сет, но същото направи и Джокович - 1:1. Нов пробив за Джокович в най-оспорвания гейм от началото на мача и 2:1 за сърбина във втория сет. Сърбинът затвърди пробива си и в тази част, след няколко равенства в последния гейм - 3:1.

Григор взе подаването си в петия гейм на втория сет и българина изостава с 2:3. Димитров върна пробива във втория сет и изравни геймовете - 3:3. Първата ракета на България, спечели сервиса си и поведе - 4:3

Григор взе втори пробив и вече има предимство срещу световния №2 - 5:3. В следващия гейм Димитров ще сервира за успех във втората част. Българинът взе втория сет и резултатът е изравнен - 1:1. Втората част бе спечелена с 6:3 гейма, след като Джокович оспори топка на Димитров и загуби, защото решението на съдиите бе правилно в полза на Григор.

Джокович взе подаването си в началния гейм на третия сет - 1:0. Димитров също спечели своя сервис-гейм и изравнява в тази част - 1:1. След сериозна битка Джокович взе подаването си и отново води - 2:1. Григор също спечели своя сервис и геймовете вече са 2:2.

Продължава сервищият да печели геймове си в третия сет. 3:2 за Джокович. Резултатът отново бе изравнен, след като и Димитров взе подаването си - 3:3. Въпреки че имаше точка за пробив срещу Джокович, Григор не успя да я реализира и сърбинът отново взе подаването си - 4:3 за Ноле. Димитров взе своя серзис-гейм - 4:4. Бърз гейм за Джокович и 5:4 за сръбския тенисист.

Отново равенство след великолепно разиграване, спечелено от Григор Димитров - 5:5. Нов гейм на нула за Новак Джокович, с което той отново повежда - 6:5. Третият сет ще бъде решен след тайбрек. Димитров също спечели сервиса си - 6:6. След два мини пробива Джокович взе тайбрека на третата част със 7:2 точки.

Със сервис-гейм на нула Димитров поведе с 1:0 в четвървия сет. Световният №2 изравни, след като и той спечели подаването си. След три последователни двойни грешки Димитров даде инициативата на съперника и пробив за Ноле - 2:1. Григор върна пробива и отново има равенство на Централния корт в Лондон - 2:2. Българинът обърна гейма от 15:40 и спечели подаването си, за да поведе с 3:2.

Джокович се измъкна след няколко точки за пробив пред Григор и след два часа и половина 3:3 в четвъртия сет. Григор отново поведе след като спечели своя сервис - 4:3. Нов гейм за Джокович - 4:4. Първата ракета на България спечели подаването си на нула - 5:4. След сериозни проблеми и голяма битка Джокович изравни с геймовете - 5:5. Григор продължава да взима сервисът си - 6:5. Нов тайбрек ще реши и четвъртия сет - 6:6.

В крайна сметка българинът загуби от Новак Джокович - 9:7 точки в тайбрека на четвъртата част и 3:1 сета в мача за световния №2 в мъжкия тенис.