Всички подробности за терора в белгийската столица четете в Novanews.bg, за актуална информация следете в емисиите на Новините на Нова

Серия взривове парализираха Брюксел, има загинали. Две бомби избухнаха на терминал на летище „Завентем”, а три други в метростанции в сърцето на града. Всички подробности за терора в Брюксел четете в Novanews.bg,  за актуална информация следете и извънредните емисии на Новините на Нова. 

По последна официална информация жертвите са над 30, ранените надхвърлиха 170 души. Белгийските власти са обявили най-високото ниво за извънредни ситуации – план „Катастрофи”.

Летището е затворено за полети, всички са евакуирани. Кореспондентът на Нова в Брюксел Антоанета Николова информира, че до летището не може да се стигне. Кралят и кралицата на Белгия са напуснали града, който в момента е блокиран от провеждането на мащабна спецакция.

От Министерството на външните работи съобщиха, че до момента няма данни за пострадали българи.

Снимка: БГНЕС