Катрин Тасева остана осма във финала на лента

Невяна Владинова завърши четвърта на финала на бухалки по време на Световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро, Италия. Първото място зае рускинята Дина Аверина с оценка 19.000, пред беларускинята Катерина Халкина с 18.050 и сестрата на победителката - Арина Аверина със 17.800.

СНИМКИ ОТ ПРЕДСТАВЯНЕТО НА НЕВЯНА НА ТОПКА ВИЖТЕ ТУК

Късно снощи със съчетанието си на топка Невяна Владинова спечели първия си бронзов медал от Световното първенство по художествена гимнастика. Невяна посвети медала на себе си и на своя треньор – Бранимира Маркова.

Катрин Тасева остана последна - осма, във финала на лента. Българката допусна изпускания на уреда извън килима, което намали значително оценката й – 13.700. Другата наша представителка Невяна Владинова остана на деветото място, като за малко не успя да влезе във финала на този уред. Златния медал на лента завоюва рускиня Арина Аверина с 18.300, пред сестра си Дина Аверина 17.200 и израелката Линой Ашрам 16.650 т.

В събота Невяна Владинова и Катрин Тасева ще участват в многобоя, където влизат съответно четвърта и осма от квалификациите.