Как кризата се отразява на икономическите сектори в страната?
Между 80 и 100 милиона лева са загубите за строителния сектор след въвеждането на извънредното положение. От бранша настояват да се приеме пакет от мерки, за да се избегнат фалити на фирми.
16 са предложенията, като основните са - разплащане на всички дългове към днешна дата и да не се прекратяват процедурите за избор на изпълнител на поръчките.
Първи работен ден след въвеждането на строгите мерки срещу COVID-19
„Ситуацията е снежна, което ще намали още повече трудовия ентусиазъм на нашите фирми. В началото на миналата седмица обявихме пакет от 16 мерки за преодоляване на кризата в нашия сектор. Най-важните от тях са да се разплати това, което се дължи към днешна дата. Да не се прекратят процедурите по поръчки, които трябва да продължат поне във фазата за избор на изпълнител“, коментира инж. Илиян Терзиев в ефира на "Здравей, България".
„Най-лошото е, че за жалост, ние не можем да работим от вкъщи. Това означава, че взимайки всички мерки, които държавата препоръчва, ние трябва да продължим да работим. У дома могат да останат много малко хора от бранша“, добави той.
„Надяваме се да се договорим с инвеститорите. Ние гарантирано ще работим с леко забавяне заради наложените мерки срещу епидемията“, завърши Терзиев.
Още по темата гледайте във видеото.
ВСИЧКО ЗА КОРОНАВИРУСА У НАС И ПО СВЕТА ЧЕТЕТЕ ТУК
Светът е изправен пред изпитанието COVID-19. Само заедно можем да се справим с него. Борбата с вируса е отговорност на всеки от нас. Бъдете дисциплинирани и спазвайте препоръките на експертите. Погрижете се за себе си, за близките си и за околните.
Останете си вкъщи – пазете човешкия живот!
НОВА БРОУДКАСТИНГ ГРУП