Това каза в "На кафе" д-р Мария Папазова, холистичен лекар...

 

Според китайската медицина пикочният мехур и бъбреците са активни през зимния сезон и затова лятото е най-подходящото време за тяхната профилактика.

 

Ако се „обадят" някои от инфекциите на пикочния мехур, като например цистит, трябва да бъдат взети лечебни мерки, предупреди в „На кафе" холистичният лекар д-р Мария Папазова.

 

През лятото е много по-лесно да се настине, освен това на плажа се случват „едни деликатни неща като внезапен бурен секс", обясни д-р Папазова. По думите й това може да доведе до занемаряване на личната хигиена. Когато излизаме от басейн, например, не трябва да оставяме мокрият бански да изсъхва върху тялото ни, обясни още д-р Папазова.

 

До инфекция може да се стигне и ако човек се „стиска" дълго време и не ходи до тоалетна. Обемът на пикочния мехур е 500-600 милилитра (при децата е по-малък), а първите позиви за уриниране настъпват, когато той се запълни наполовина. В медицината няма регистриран случай, в който да се е спукал пикочен мехур, но не е добре да изтезаваме тялото си, категорична е Папазова.