Каталунците спечелиха мача с 5:4

„Барселона” спечели Суперкупата на Европа след победа с 5:4 срещу „Севиля” в зрелищен двубой.

Каталунците поведоха с 4:1 още през първото полувреме. В началото на втората част обаче момчетата на Луис Енрике намалиха темпото и допуснаха шокиращо изравняване.

Победният гол беше отбелязан в първото продължение от Педро Родригес, който може би изигра последния си мач за тима, защото поиска да бъде продаден минути преди началото на мача, съобщава gong.bg

Това е петата Суперкупа в историята на „Барса”. Така испанският гранд се изравни с "Милан" като най-титулувания отбор на Стария континент с това отличие.

Лео Меси изнесе поредното си шоу и се отличи с два гола, а по един добавиха Рафиня Алкантара и Луис Суарес в редовното време. За андалусците точни бяха Евер Банега, Хосе Антонио Рейес, Кевин Гамейро от дузпа и Йевхен Коноплянка.