17% възприемат мнението, че всеки, който живее в Турция и има право да гласува у нас, е добре дошъл

50% от българите оценяват работата на служебния кабинет като по-скоро успешна, а 33% като по-скоро неуспешна. Засега в масовите нагласи служебният кабинет явно успява да удържа положителната си стартова инерция.

Това са част от данните от експресен телефонен сондаж на „Галъп интернешънъл“ на 21 и 22 март, проведен със собствени средства.

80% от българите се съгласяват с твърдението, че не трябва да се допуска в страната масово да влизат автобуси с гласоподаватели. 17% обаче възприемат мнението, че всеки, който живее в Турция и има право да гласува у нас, е добре дошъл. Очевидно надделява тревогата по отношение на текущите събития.

Малко над 40% от българите са чули за писмото на Ахмед Доган. Сред чулите очаквано преобладава неодобрение – 55% по-скоро не одобряват. Дял от 37% обаче по-скоро одобряват и това показва, че все пак тезите на Доган вече достигат до адресат. Дали и доколко този процес ще се задълбочава, тепърва предстои да се разбере.

„Галъп интернешънъл“ провери експериментално отношението по темата за двойното гражданство. Резултатите показват високи нива на отрицателно отношение. Най-големи са дяловете на хората, които приемат гражданство да се дава на наши сънародници от традиционни български общности зад граница. На другия полюс са бежанците и изселниците. Резултатите са очаквани и показват най-вече степените на търпимост. В българското общество очевидно си проправят път тревожни тенденции на нетолерантност, които заслужават коментар и последващо изследване.  

Изследването е проведено от "Галъп интернешънъл" чрез експресен телефонен сондаж на 21 и 22 март, проведен със собствени средства.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.