За първи път на първенство на планетата ще се проведат 48 дисциплини

Световния шампионат по лека атлетика започва тази вечер в Лондон.  За пръв път шампионатът беше открит с вечерна сесия, а организаторите ще предложат рекордните 10 състезателни дни.

Пет от тях ще имат и сутрешни и вечерни сесии, а останалите 5 дни, които ще бъдат делнични, ще предложат само вечерен атлетически спектакъл за любителите на „Царицата на спортовете“.  

В световния шампионат по лека атлетика в Лондон ще участват рекордните около 2030 атлети, като за първи път на първенство на планетата ще се проведат 48 дисциплини. От тази година в програмата официално е добавено и 50 километра спортно ходене за жени.

Вижте финалния вариант на програмата:                          

4 август (петък)               

21:00     МЪЖЕ  100 m    Предварителен кръг

21:20     МЪЖЕ  Диск     Квалификация / Група А

21:30     МЪЖЕ  Скок на дължина    Квалификация / Групи А и B

21:35     ЖЕНИ   1500 m     Серии

21:45     ЖЕНИ   Овчарски скок    Квалификация / Групи А и B

22:20     МЪЖЕ  100 m    Серии / 1-ви кръг                                

22:45     МЪЖЕ  Диск     Квалификация / Група B

23:20     МЪЖЕ  10 000 m   Финал

5 август (събота)

Сутрешна сесия            

12:00     МЪЖЕ  Гюле    Квалификация / Групи А и B

12:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Седмобой

12:35     ЖЕНИ   Чук    Квалификация / Група А

12:45     МЪЖЕ  400 m    Серии / 1-ви кръг                                

13:00     ЖЕНИ   Троен скок    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Габриела ПЕТРОВА / Q = 14.20 m

13:30     ЖЕНИ   Скок на височина    Седмобой / Групи А и B

13:45     ЖЕНИ   100 m    Серии / 1-ви кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА

14:05     ЖЕНИ   Чук    Квалификация / Група B

14:45     МЪЖЕ  800 m    Серии / 1-ви кръг

Вечерна сесия               

21:00     ЖЕНИ   Гюле     Седмобой / Групи А и B

21:05     МЪЖЕ  100 m    Полуфинал / 2-ри кръг

21:26     МЪЖЕ  Диск     Финал

21:35     ЖЕНИ   1500 m    Полуфинал / 2-ри кръг

22:05     МЪЖЕ  Скок на дължина    Финал

22:10     ЖЕНИ   10 000 m    Финал

23:00     ЖЕНИ   200 m    Седмобой

23:45     МЪЖЕ  100 m    Финал

6 август (неделя)

Сутрешна сесия            

12:00     ЖЕНИ   Скок на дължина    Седмобой / Групи А и B

12:05     МЪЖЕ  3000 m пр.б.     Полуфинал / 1-ви кръг
Българско участие: Митко ЦЕНОВ

12:40     МЪЖЕ  Овчарски скок    Квалификация / Групи А и B

12:55     МЪЖЕ  Маратон    Финал

13:05     МЪЖЕ  400 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг

13:45     ЖЕНИ   Копие    Седмобой / Група А

13:55     ЖЕНИ   400 m    Серии / 1-ви кръг                                

15:00     ЖЕНИ   Копие    Седмобой / Група B

15:15     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг

16:00     ЖЕНИ   Маратон    Финал

Вечерна сесия               

21:00     ЖЕНИ   Овчарски скок Финал

21:05     ЖЕНИ   Копие    Квалификация / Група А

21:10     ЖЕНИ   100 m    Полуфинал / 2-ри кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала

21:40     МЪЖЕ  400 m    Полуфинал / 2-ри кръг

22:10     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг

22:30     ЖЕНИ   Копие  Квалификация / Група B

22:35     МЪЖЕ  Гюле     Финал

22:40     ЖЕНИ   800 m    Седмобой

23:15     МЪЖЕ  800 m    Полуфинал / 2-ри кръг

23:50     ЖЕНИ   100 m    Финал
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала

7 август (понеделник)

Вечерна сесия               

20:30     МЪЖЕ  200 m    Серии / 1-ви кръг

20:35     МЪЖЕ  Троен скок     Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Георги ЦОНОВ и Момчил КАРАИЛИЕВ / Q = 17.00 m

21:00     ЖЕНИ   Чук    Финал

21:30     ЖЕНИ   400 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг

22:20     МЪЖЕ  400 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг

22:25     ЖЕНИ   Троен скок    Финал
Българско участие: Габриела ПЕТРОВА, ако се е класирала

22:55     ЖЕНИ   400 m    Полуфинал / 2-ри кръг

23:30     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Финал

23:50     ЖЕНИ   1500 m    Финал

8 август (вторник)

Вечерна сесия               

21:20     ЖЕНИ   Копие  Финал

21:30     ЖЕНИ   200 m    Серии / 1-ви кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА

21:35     МЪЖЕ  Овчарски скок    Финал

22:35     ЖЕНИ   400 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг

22:40     ЖЕНИ   Гюле     Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА / Q = 18.30 m

23:10     МЪЖЕ  3000 m пр.б.     Финал
Българско участие: Митко ЦЕНОВ, ако се е класирал

23:35     МЪЖЕ  800 m    Финал

23:50     МЪЖЕ  400 m    Финал

9 август (сряда)


Вечерна сесия               

21:05     ЖЕНИ   3000 m пр.б.     Полуфинал / 1-ви кръг                                

21:10     ЖЕНИ   Скок на дължина    Квалификация / Групи А и B

21:20     МЪЖЕ  Чук    Квалификация / Група А

22:05     МЪЖЕ  5000 m    Полуфинал / 1-ви кръг

22:25     ЖЕНИ   Гюле     Финал
Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА, ако се е класирала

22:50     МЪЖЕ  Чук        Квалификация / Група B

22:55     МЪЖЕ  200 m    Полуфинал / 2-ри кръг

23:33     МЪЖЕ  400 m пр.б.        Финал

23:50     ЖЕНИ   400 m    Финал

10 август (четвъртък)                  
Вечерна сесия               

20:30     ЖЕНИ   5000 m    Полуфинал / 1-ви кръг

21:05     МЪЖЕ  Копие    Квалификация / Група А

21:10     ЖЕНИ   Скок на височина    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Мирела ДЕМИРЕВА / Q = 1.94 m

21:25     ЖЕНИ   800 m    Серии / 1-ви кръг

22:20     МЪЖЕ  Троен скок    Финал
Българско участие: Георги ЦОНОВ и Момчил КАРАИЛИЕВ, ако са се класирали

22:25     МЪЖЕ  1500 m    Серии / 1-ви кръг                                

22:35     МЪЖЕ  Копие    Квалификация / Група B

23:05     ЖЕНИ   200 m    Полуфинал / 2-ри кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала

23:35     ЖЕНИ   400 m пр.б.    Финал

23:52     МЪЖЕ  200 m    Финал

11 август (петък)
Сутрешна сесия            

12:00     МЪЖЕ  100 m    Десетобой

12:10     ЖЕНИ   Диск     Квалификация / Група А

12:45     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг

13:05     МЪЖЕ  Скок на дължина    Десетобой / Групи А и B

13:15     МЪЖЕ  Скок на височина    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Тихомир ИВАНОВ / Q = 2.31 m

13:35     ЖЕНИ   Диск     Квалификация / Група B

14:55     МЪЖЕ  Гюле     Десетобой / Групи А и B

Вечерна сесия               

19:00     МЪЖЕ  Скок на височина    Десетобой / Групи А и B

21:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг

21:10     ЖЕНИ   Скок на дължина    Финал

21:35     ЖЕНИ   800 m      Полуфинал / 2-ри кръг

22:10     МЪЖЕ  1500 m    Полуфинал / 2-ри кръг

22:30     МЪЖЕ  Чук    Финал

22:45     МЪЖЕ  400 m    Десетобой

23:25     ЖЕНИ   3000 m пр.б.    Финал

23:50     ЖЕНИ   200 m    Финал
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала

12 август (събота)
Сутрешна сесия            

12:00     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Десетобой

12:35     ЖЕНИ   4x100 m    Полуфинал / 1-ви кръг

12:55     МЪЖЕ  4x100 m    Полуфинал / 1-ви кръг

13:00     МЪЖЕ  Диск     Десетобой / Група А

13:20     ЖЕНИ   4x400 m    Полуфинал / 1-ви кръг

13:50     МЪЖЕ  4x400 m    Полуфинал / 1-ви кръг

14:20     МЪЖЕ  Диск     Десетобой / Група B

15:30     МЪЖЕ  Овчарски скок    Десетобой / Група А

16:15     МЪЖЕ  Овчарски скок    Десетобой / Група B

Вечерна сесия               

19:30     МЪЖЕ  Копие    Десетобой / Група А

20:55     МЪЖЕ  Копие    Десетобой / Група B

21:05     ЖЕНИ   Скок на височина    Финал
Българско участие: Мирела ДЕМИРЕВА, ако се е класирала

22:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Финал

22:15     МЪЖЕ  Копие    Финал

22:20     МЪЖЕ  5000 m    Финал

22:45     МЪЖЕ  1500 m    Десетобой

23:30     ЖЕНИ   4x100 m    Финал

23:50     МЪЖЕ  4x100 m    Финал

13 август (неделя)
Сутрешна сесия            

09:45     МЪЖЕ  50 km Спортно ходене     Финал

09:45     ЖЕНИ   50 km Спортно ходене     Финал

14:20     ЖЕНИ   20 km Спортно ходене     Финал

16:20     МЪЖЕ  20 km Спортно ходене     Финал

Вечерна сесия               

21:00     МЪЖЕ  Скок на височина    Финал
Българско участие: Тихомир ИВАНОВ, ако се е класирал

21:10     ЖЕНИ   Диск    Финал

21:35     ЖЕНИ   5000 m    Финал

22:10     ЖЕНИ   800 m    Финал

22:30     МЪЖЕ  1500 m    Финал

22:55     ЖЕНИ   4x400 m    Финал

23:15     МЪЖЕ  4x400 m    Финал

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.

  1. Получавайте най-важното от деня в пощата си

    Имейл адрес