Тотнъм едва стигна до 2:2 у дома срещу Базел, Бейл се контузи

Фернандо Торес напомни за себе си, като вкара два гола при победата на Челси с 3:1 срещу Рубин Казан в четвъртфинал от Лига Европа. Испанецът продължава да се представя силно в турнира, след като осигури класирането до тук в миналия кръг, с решаващ гол срещу Стяуа.

Челси изигра много силно през първото полувреме, когато вкара два гола и създаде положения поне за още 2-3. Торес откри още в 16-ата минута, а Виктор Моузес направи 2:0 след половин час игра. Начо бе точен от дузпа за Рубин преди паузата и върна надеждите на руснаците.

През второто полувреме "сините" отново вдигнаха оборотите, като в игра се появи и Еден Азар, което даде резултат, а Фернандо Торес вкара третия гол , този път с глава.

Друг от трите английски представителя на тази фаза - Тотнъм едва стигна до 2:2 у дома срещу Базел. Швейцарците поведоха с 2:0 в рамките на 4 минути. В 30-ата Щокер откри, а малко след това Фрай направи 2:0.

Емануел Адебайор намали преди паузата, а Гилфи Сигурдсон изравни още преди да е изтекъл час игра. До края обаче Тотнъм не успя да вкара трети гол. Проблемът за Шпорите обаче е, че звездата Гарет Бейл се контузи в края. Заради травма напусна и Вилам Галас и Тотнъм завърши мача с 9 души.

Контузията на Бейл изглеждаше сериозна. Той изкълчи сериозно глезена си. За подобна травма Джърмейн Дефоу отсъства около месец.

Третият английски тим в турнира Нюкасъл поведе, но загуби с 1:3 от Бенфика в Лисабон. Папис Сисе откри в 12-ата минута, а след това можеше да направи 2:0, но удара му спря в гредата. Родриго изравни, а с попадения на Лима и Оскар Кардосо от дузпа Бенфика взе добър аванс преди реванша.

В последния четвъртфинал Фенербахче победи с 2:0 Лацио у дома. Мачът бе равностоен до 47-ата минута, когато съдията изгони за втори жълт картон Онази от римляните. С попадения на Вебо в 78-ата минута от дузпа и на Дирк Каут в 90-ата, турския тим спечели с 2:0.