Пловдивчани спечелиха в Надежда с 2:1

Отборът на Ботев /Пд/ победи с 2:1 при гостуването си на Локомотив /Сф/ и така стаблизира позицията си в челото на "А" група. Пловдивчани се изкачиха временно на третото място в класирането и утежниха максимално положението на съперника си, който остава в зоната на изпадащите.

Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в квартала "Надежда", където "столичните железничари" домакинстваха за първи път от три години насам. Резултатът бе открит от Станислав Костов в 8-та минута. Бившият нападател на ЦСКА даде аванс на Ботев със страхотен диагонален изстрел.

След почивката, гол на Иван Цветков бе неправилно отменен заради засада, а само две минути след тази ситуация, Локомотив успя да изравни. Резервата Крум Бибишков бе изведен отлично от Писаров и с прецизен удар преодоля Страховяк.

Почти веднага след това, "канарчетата" възстановиха преднината си след удар с глава на Цветков, който в края на срещата можеше да се разпише отново.