"Червените дяволи" ще триумфират като шампиони при успех над Астън Вила утре

Манчестър Сити загуби гостуването на Тотнъм с 1:3 и така даде възможност на градския си съперник Манчестър Юнайтед да триумфира с рекордна 20-а титла в Англия още утре. "Червените дяволи" се нуждаят само от три точки в оставащите си пет мача до края на първенството и при успех срещу Астън Вила на "Олд Трафорд", ще бъдат недостижими на първото място.

Все още действащият шампион във Висшата лига поведе в мача на Уайт Харт Лейн още в петата минута с попадение на Самир Насри. Само в разстояние на седем минути в края на срещата обаче Тотнъм осъществи пълен обрат и се доближи отново на две точки от третия Арсенал, който има и мач повече в актива си. Клинт Демпси изравни в 75-тата минута, четири по-късно Джърмейн Дефоу направи резултата 2:1, а в 82-рата Гарет Бейл подпечата успеха на "шпорите".

Двубоят между Манчестър Юнайтед и Астън Вила може да проследите на живо, утре, от 22:00 по телевизия Диема.