С успеха Юнайтед се отдалечи допълнително от големия си съперник Ливърпул

Манчестър Юнайтед потвърди статута си на най-успешния клуб в Англия, след като стана шампион на страната за рекорден 20-и път. Червените дяво потвърдиха 13-ата си титла от създаването на Всшата лига насам след победа с 3:0 над Астън Вила.

С успеха Юнайтед се отдалечи допълнително от големия си съперник Ливърпул, който има 18 титли, но нито една след 1990 г. Отборът на сър Алекс Фъргюсън си върна шампионската корона от градския си съперник Манчестър Сити, който триумфира миналия сезон в последните секунди от кампанията.

Юнайтед може да постави рекорд по спечелени точки в един сезон от Висшата лига, ако спечели всичките си мачове до края на сезона. При пълен актив оттук нататък червените дяволи биха завършили с 96 точки.

Рекордът се дължи от Челси, който спечели 95 точки през 2004 /2005 г. под ръководството на Жозе Моуриньо. Робин ван Перси реализира хеттрик, за да осигури победата, донесла на Юнайтед титлата.

С успеха червените дяволи се отдалечиха на 16 точки от Манчестър Сити.

Още във втората минута хората на съп Алекс водеха в резултата. Рафаел да Силва центрира към далечната греда и Райън Гигс свали за Робин ван Перси, който се разписа на празна врата.

Само минута по-късно РВП бе близо до втори гол, стреляйки атрактивно от воле след центриране на Антонио Валенсия, но топката мина на сантиметри над вратата. Рафаел пък едва не се разписа с удар от наказателното поле, който обаче бе отклонен встрани.

Юнайтед все пак не чака дълго за второто си попадение. Ван Перси отново се измъкна от защитата след чудесен пас на Рууни и преодоля Брад Гузан за втори път. Ван Перси завърши хеттрика си в 33-ата минута след подаване на Гигс.

Вила можеше да върне един гол преди почивката, когато Гейбриъл Агбонлахор бе оставен сам на границата на наказателното поле, но стреля неточно. В началото на второто полувреме Ван Перси спеаси собствената си врата, изчиствайки от голлинията удар с глава на Нейтън Бейкър, при който Давид де Хеа е безпомощен.

Кристиан Бентеке имаше добър шанс за Вила три минути по-късно, когато Рууни загуби топката близо до собственото си наказателно поле, но Де Хеа се намеси.

Вратарят на Юнайтед трябвъше да спасява отново 15 минити преди края при удар на Карим Ел Ахмади от 25 метра.

Шинджи Кагава трябваше да направи 4:0 за чевените дяволи, след като бе намерен от пас на Валенсия, но изпрати топката над вратата от добра позиция.