Щафетата ни завърши 7-ма на Световната купа в Оберхоф

Мъжката щафета на България направи отлично състезание и зае 7-мо място на Световната купа по биатлон в Оберхоф, Германия.

Българите
в състав Иван Златев, Димитър Парталов, Владимир Илиев и Димитър Герджиков показаха изключителна стрелба и бяха единственият отбор без наказателна обиколка. Днешното е и най-доброто класиране на българската мъжка щафета в историята на биатлона.

Победата взе отборът на Русия с време 1:15:24.1 час. Руският квартет направи една наказателна обиколка, като той използва общо 12 допълнителни патрона. На второ място, на 2.3 секунди от победителите остана щафетата на Норвегия, която използва 10 допълнителни патрона и завъртя една наказателна обиколка.

Трети, без звездата на отбора Мартен Фуркад, се класира щафетата на Франция с изоставане от 1:32.3 минута. Фарнцузите завършиха с една наказателна обиколка и 12 допълнителни патрона.