Страната ни завършва надпреварата с 12 спечелени медала

България спечели още един златен медал на завършващите днес в Полша Европейски игри. В категория до 57 кг на боксовия турнир нашият национал Хавиер Ибанес Диас победи във финала с 5:0 испанеца Хосе Кюилес и грабна титлата. Това трето злато за страната ни след тези на сестри Стоеви в бадминтона и на Станимира Петрова в бокса.

Същевременно Кристина Николова си осигури среброто на 50 кг лайт контакт в кикбокса, след като загуби финала с 0:3 от словенката Тира Барада. Това е трети медал за българския кикбокс след бронзовите на Александра Димтрова и Иван Кръстанов.

България с три финала и един бронзов медал на Европейските игри

По-рано днес Светлана Станева спечели сребърен медал в бокса. Бронзовата медалистка от последното световно първенство отстъпи във финала с 1:4 пред французойката Амина Зидани (Фр) и така се нареди на второ място в категория 57 кг.

България завършва Европейските игри с 12 спечелени медала: 3 златни, 4 сребърни и 5 бронзови. В дебютното издание на мултиспортния форум в Баку през 2015 г. спечелихме 10 медала в 5 спорта: 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови. Четири години по-късно в Минск 2019 грабнахме 18 медала – 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.