Гледайте новия епизод от поредицата тази вечер от 22:00 ч. по NOVA

Пред екипа на „На кафе“ Деси Жаблянова разкрива и темата на епизода на сериала „Майките“ тази вечер. И тя е алкохолизмът. Историята тази вечер ще представи проблемите на един безработен баща, който седи вкъщи и пие. Съпругата му е принудена да работи в Германия. Но тяхното дете в крайна сметка успява да бъде лъчезарна отличничка. Какво се крие зад тази изстрадала душа?

Николаос Цитиридис, който понастоящем се изявява на сцената на сезон 13 на шоуто „Като две капки вода“, също има малка роля в сериала.

Захари Бахаров, Гергана Плетньова и Евелина Бибова разказват втората история в „Майките”

„За мен да вляза в ролята на бижутер е една златна възможност. Участвал съм във филми и в различни продукции, но винаги съм играл себе си по някакъв начин. Сега, за първи път, някой ми възлага да бъда нещо съвсем различно от себе си. Аз не нося бижута, носил съм обеци на ушите до 25-годишна възраст. Бяха 8 на брой. Това ми е най-близкият досег с бижутерството. Аз лично купувам бижута предимно за приятелката ми Боряна Братоева. Когато бях 18-годишен, купувах на приятелките си евтини бижута, но изглеждаха много добре. Снимам се в сериала за приятно разнообразие. В момента подготвям stand up шоутата си и турнетата“, споделя той.

Пред Деси Жаблянова режисьорът на сериала „Майките“ Виктор Чучков разказва какво е усещането за него да работи с по-млади актьори и какво е предизвикателството да снима по-къс сериал.

Мирела Илиева и Матю Горанов от „Майките“: Няма перфектни родители и децата не идват с упътване

„В България рядко се снимат мини сериали, които като структура приличат повече на филми. Това е много интересен формат, който дава много нови възможности и провокира. Сериалът „Майките“ е за всеки, не е комедия, но е много човешки филм. Заради децата има своите младежки, свежи и весели моменти, но жанра е драма. Всеки режисьор има своите страхове и мисли. Никой не знае дали всичко ще мине гладко, дори най-опитният режисьор. Започвайки нова история, с нов екип, аз се притеснявах предимно заради децата. Дали ще се справят добре или ще се наложи да работим много по-бавно. Дали ще се правят повече дубли с тях. Получи се точно обратното. Страшно леко се работи с децата. Те са изключително интелигентни. Работата по сериала е истинско удоволствие.“

Сериалът се реализира с подкрепата на ИА Национален филмов център, фондация „Лъчезар Цоцорков“, както и световния дистрибутор BETA.

Повече информация за „Майките“ може да откриете във Facebook страницата и Instagram профила на сериала.

Редактор: Боряна Димитрова