Българката загуби първия сет на мача с 3-6...

Започна четвъртфинала на тенис шампионата Уимбълдън между българката Цветана Пиронкова и чехкинята Петра Квитова, предаде официалният сайт на турнира.

Двубоят между тенисистките започна с близо 4 часа закъснение заради дъжда в Лондон. Тенисистките играят очаквано на корт номер 1.

Българката загуби първия сет на мача с 3-6, след като не успя да задържи резултата от 5-2 и чешката тенисистка се възползва от това.

Пиронкова изравни резултата на чехкинята Петра Квитова във втория гейм на мача. Изключително оспорван бе вторият гейм и след няколко тай брека, Цветана Пиронкова го завърши в своя полза с резултат 7-6.

Наложи се на два пъти българската тенисистка да сервира, за да остане в мача, но успя да запази самообладание, карайки чехкинята да тича по целия корт. В момента двете играят първи сет от третия гейм.