Най-добрият ни тенисист победи французина Никола Маю...

Григор Димитров продължи с отличното си участие на турнира Ейгън Чемпиъншип в Лондон и победи французина Никола Маю със 7-6(3), 6-4, за да се класира за четвъртфиналите.

Първата ракета на България показва много силни игри на първия турнир на трева за сезона и до момента не е загубил сет в Куинс Клъб.

Днешният двубой не започна добре за Димитров и той допусна пробив, като Маю държеше преднината си до 5-4, когато сервираше за първия сет. Българският тенисист изпусна шест възможности за пробив преди да изравни резултата. В последвалия тайбрек бе по-концентриран и взе първата част.

Гришо бе много по-енергичен във втория сет и проби подаването на своя съперник, като не изпусна преднината си до края и затвори мача със 7-6(3), 6-4 след час и 35 минути игра.

За място на полуфиналите Димитров ще спори с победителя от мача между Кевин Андерсън и Фелисиано Лопес.

С достигането си до най-добрите осем българинът си осигури 45 точки за световната ранглиста и 15 265 долара от наградния фонд.