Няма изборен туризъм, в Кърджали всеки ден пристигали автобуси, уточни той

В "Седмицата на лидерите" в "Здравей, България" гостува председателят на ДПС Лютви Местан. В понеделник и вторник гостуваха лидерът на "България без цензура" Николай Бареков и на Реформаторския блок Радан Кънев.

 

"Очакваме ръст на избирателите ни заради посланията и отговорната политика на ДПС. Не крия, че очаквам разширена подкрепа не само от традиционните избиратели на ДПС, но и от нетрадиционни за движението райони. Ние представяме един класически пример за това, че интеграцията в българското общество е отговорност и на партиите”, заяви Лютви Местан.

 

„Когато говорим за ромската интеграция, имаме претенцията, че сме единствената партия, която включва ромите не на последните места в листите, имитирайки интеграция. При нас те водят листи, например в Ямбол и Кюстендил”, поясни Местан. 

Още по темата

 

Относно изборния туризъм от Турция, той отправи призив да се снима в Кърджали как всеки ден идват десетки автобуси, дори и в неизборно време. 

 

"Същите тези автобуси, заснети в навечерието на изборите, се представят като изборен туризъм. Ние се борим за всеки един глас на български гражданин от всяка точка на света. Да се представя политическата тежест на ДПС като пряка функция на гласовете от Турция е мит, който се оборва от безспорния факт, че вотът на евроизборите за малко не определи да сме втора политическа сила, без да сме получили един глас от Турция. Аз питам кой е казал, че тези гласове са непременно за ДПС”, попита Лютви Местан.

 

На въпрос спазарена ли е властта заради определенията, че тази предизборна кампания и тиха, Местан заяви, че не е имал разговори с нито един от политическите лидери.

 

"В тихата кампания ми се иска да видя един позитивен знак, че може би това е признак за нормализирането на политическия процес в страната. Но уви, по-скоро е вярно обяснението, че кампанията е тиха, защото ги няма новите послания и новите играчи. Има криза на посланията, като ДПС прави изключение”, коментира Лютви Местан.

 

"Тезата ни е, че страната се нуждае стабилно мнозинство с ясен евроатлантически профил. Ще дадем 300 дни толеранс на следващото управление, ако сме опозиция. ДПС дори и да бъде поканено, може да откаже участие в управление. ДПС може да се възприеме като стратегически ресурс на страната”, поясни лидерът на ДПС.

 

Във връзка със срещата му с президента на Турция Реджеп Ердоган, той коментира, че тя е била естествена и е представила пример за партийна дипломация в полза на България. Той отрече да е имало какъвто и да било пазарлък на гласове между двете страни.

 

"Основният знак от тази среща бе натовски. България и Турция като страни-членки на НАТО могат да изиграят огромна роля за разширяването на зоната на сигурност”, поясни председателят на ДПС.