Успехът прати българина на 1/2-финал в турнира на двойки

Григор Димитров записа нова победа на тенис турнира в Бризбейн, този път на двойки. Григор и партньорът му Танаси Кокинакис се класираха за полуфиналите в надпреварата след успех с 2:1 сета над двойката Робърт Линдстед и Марчин Матковски.

Гришо и младата надежда на домакините от Австралия Кокинакис спечелиха първия сет с 6:3 гейма, но загубиха втория с 6:7. Последва трети сет, в който българинът и партньорът му пречупиха съперниците с 10:7 точки.

В петък Димитров ще изиграе два мача, като първо ще се изправи срещу Мартин Клижан в двубой от четвъртфиналите на сингъл, а малко по-късно ще излезе отново на корта за полуфиналната си среща на двойки.

Мачът срещу словака е втори в програмата на корт №1 и ще започне не по-рано от 05:00 ч. българско време.