Украйна загуби и втория си мач

Северна Ирландия постигна историческа първа победа на европейски финали, след като се наложи с 2:0 срещу Украйна в мач от група „C“ на турнира, който се игра на „Стад де Люмиер“ в Лион, съобщава Gong.bg

В началото на второто полувреме над стадиона в Лион заваля проливен дъжд, който в последствие премина и в градушка. Северна Ирландия поведе в 49-та минута. Оливър Норууд центрира от фаул в наказателното поле на Украйна, където Гарет Макoули стреля с глава и изпрати топката във вратата на Андрий Пятов.

Съдията Павел Краловец прекъсна мача в 58-та минута, защото над стадиона заваля градушка и двата отбора се прибраха в тунела. Северна Ирландия отбеляза втори гол в шестата минута на добавеното време на срещата, когато Стюарт Далас стреля от границата на наказателното поле на Украйна, след което Андрий Пятов спаси, но при добавката Найъл Макгин вкара за 0:2.

Северна Ирландия постигна първа победа на европейски финали, докато Украйна загуби и втория си мач.