Другата българка за съжаление отпадна

Изабелла Шиникова започна с победа на турнира в Палма Нова (Майорка) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставената под №2 Шиникова направи обрат и победи с 3-6, 6-1, 6-4 Габриела Хорацкова от Чехия. Срещата продължи 1 час и 54 минути, а Изабелла успя да обърне третата решителна част от 2-4, съобщава БГНЕС.

Федерер победи Григор Димитров и триумфира в Ротердам (ВИДЕО+СНИМКИ)

За съжаление другата българка Даниела Димитрова отпадна. 16-годишната Димитрова отстъпи с 0-6, 4-6 от поставената под №5 Ирене Бурило Ескорихуела от Испания. Преди това поражение Даниела, която през януари навърши 16 години, записа три впечатляващи победи в квалификациите.

Гришо: Дано Гофен е добре, още ми е мъчно за София

Петя Аршинкова загуби драматично в първия кръг на тенис турнира в Хамамет, Тунис, който е с награден фонд 15 000 долара. Българката отстъпи след 3 часа и 24 минути игра на четвъртата поставена Миа Никол Еклунд от Финландия с 6-3, 3-6, 5-7. При 3-3 в първата част Петя спечели шест поредни гейма до 3-0 във втория сет. За съжаление Аршинкова загуби следващите шест гейма до 3-6 във втората част. В третата решителна част българката сервира при 5-4 за спечелване на мача, но загуби следващите три гейма. Петя успя да постигне 7 пробива от 25 възможности.

ГРИШО ЕКСКЛУЗИВНО ПРЕД NOVA: Където и да си в ранглистата, най-важното е да запазиш ценностите си (ВИДЕО)

Лошите момчета в тениса - отричани и обичани (ГАЛЕРИЯ)

Гришо и Никол на романтична вечеря в Лондон (СНИМКИ)