Тя е била задържана от Федералната полиция

Полицията в Дюселдорф арестува 31-годишната победителка в Евровизия 2014 Кончита Вурст на път за участие в шоуто „Маскираният певец“. Тя е била спряна от охраната на влизане в транзитната зала и заедно със свой придружител е трябвало да отиде при охраната, пише БГНЕС.

Кончита Вурст призна, че е ХИВ позитивна

Полицаите са отказали да пуснат певицата на територията на страната заради ограниченията срещу разпространението на коронавируса. Те са били непреклонни, въпреки подписания договор за участие на Кончита Вурст в излъчваното днес наживо от телевизия „Pro7“ шоу „Маскираният певец“.

Тъй като става въпрос за еднократно участие, договорът не се признава за трудов ангажимент, с което обаче Вурст не била съгласна.

Федералната полиция е задържала Вурст, която е била изправена пред риска да остане да пренощува в полицейския участък, преди да бъде изпратена обратно за Виена на следващия ден. След разговори с ръководството на полицията на Кончита все пак ѝ е било разрешено да влезе на територията на Германия малко след полунощ, откъдето се е отправила към хотел в град Кьолн.

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за информационния бюлетин на nova.bg ТУК, за да получавате най-важните новини от деня на електронната си поща.

Редактор: Тони Господинов
tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking