Снимка: БТА
Предвидени са работни срещи с ръководители на израелската прокуратура
Главният прокурор Борислав Сарафов е на работно посещение в Израел. Визитата е по покана на Министерството на правосъдието на Израел в Тел Авив и ще се осъществи съвместно с ръководители и висши представители на прокуратури от страни членки на Европейския съюз, САЩ и др.
Сарафов: Независимостта на прокуратурата е не по-малко важна от тази на съда
Предвидени са работни срещи с главния прокурор на Израел Гали Бахавар-Миара и с държавния прокурор Амит Айсман, както и с други ръководни представители на израелската прокуратура и службите за сигурност.
Сред основните теми на разговорите ще са съвместните усилия на международната общност по противодействие на тероризма, разследването и изправянето пред органите на правосъдието на извършители на терористични актове, тяхното финансиране и организиране. Участниците в дискусиите ще отдадат почит към жертвите на терористичните атаки от 7 октомври 2023 г.
В рамките на двудневното посещение Сарафов ще има среща и с представители на българската общност в Израел.
Редактор: Валя МареваПоследвайте ни