След като ски сезонът в зона \"Алеко\" изобщо не започна, сега инструкторите търсят работа в другите ни ски курорти...
Нов проблем за част от ски училищата на Витоша прави дейността им невъзможна. След като ски сезонът в зона \"Алеко\" изобщо не започна, защото фирмата, която стопанисва съоръженията отказа да ги пусне, сега инструкторите търсят работа в другите ни ски курорти.
Оказва се обаче, че поне в тези, които са сравнително близо до столицата, това няма как да стане.
В момента на Витоша не работи нито едно съоръжение. Дейност извършават само два или три влека, които обслужват основно деца и те са на частни училища, а не на фирмата, която стопанисва всички останали \"Витоша ски\".
След като ски сезонът на Витоша така и не започна, това намали и до голяма степен работата на ски училищата.
Силно намаленият брой на желаещите да учат ски спортове принуди част от инструкторите към \"Сдружението на витошките ски и сноуборд училища\" да търсят място да обучават в курорта Боровец, но и там по думите им се оказва невъзможно.
Последвайте ни